Gouleyant Malbec AOC 2018

Gouleyant Malbec AOC 2015 (1)
  • Gouleyant Malbec AOC 2015 (1)
  • Gouleyant Malbec AOC 2015 (2)

Klasické suché Cahors s taninem a nádechem ovoce, kde sám název říká: "Dobře se pije!". Složení : Malbec 85%, Merlot 15%                               Původ : Cahors Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 15-16°C … Více informací

 Skladem 
279
231 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
GOULROUG18

Klasické suché Cahors s taninem a nádechem ovoce, kde sám název říká: "Dobře se pije!".

Složení : Malbec 85%, Merlot 15%                              

Původ : Cahors

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 15-16°C 
Doporučujeme k červenému masu, obložené míse nebo k poctivému venkovskému obědu. Výborné jako doprovod ke gurmánskému jídlu nebo měkkým sýrům.

Charakteristika původu:
Víno Gouleyant je výsledkem míchání odrůd, jehož principy se zrodily z tradic vinařů v oblasti Cahors. Oblast Causse de Quercy, v níž se nachází vinohrady, je planina ve výšce 350 metrů nad mořem s hlinitou půdou s vysokým obsahem vápence. Mikroklima se vyznačuje velkými změnami teploty během dne, údolí řeky Lot, která vyhloubila své řečiště skrz planinu a stvořila místní štěrkovité pahorky s půdami hlinito-křemičitými.

Výroba vína:
Výroba vína probíhá tradičním způsobem z vybraných hodně zralých hroznů v nerezových kádích. Ale pro získání typického charakteru vína Gouleyant s taninem se musí udržovat teplota kvašení okolo 25°C po celou dobu macerace hroznů, která by neměla přesáhnout 14 dnů. Víno je stáčeno do lahví přímo na zámku u vinaře.

Ochutnávka:
Výrazný purpur odrůdy Malbec přecházející až do černé uchvátí oko, nos je okouzlen vůní červeného ovoce. Požitek uzavře dozvuk taninu, který zakulatí sametový pocit v ústech.

Doporučená doba skladování:
Víno je možné pít ihned jako mladší s výraznějším taninem, nebo za 2-3 roky vyzrálejší, kulaté, ale vyzrávat v lahvi může až 5 let.

Poznámka: Ročník na obrázcích se může lišit, nikoliv však design lahve!

Gouleyant Malbec AOC 2015 (2)