Gouleyant blanc sec IGP Côtes de Gascogne 2019

Gouleyant blanc sec IGP Côtes de Gascogne 2017 (1)
  • Gouleyant blanc sec IGP Côtes de Gascogne 2017 (1)
  • Gouleyant blanc sec IGP Côtes de Gascogne 2017 (2)

Sauvignon Blanc 100% Více informací

 Skladem 
280
231 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
GOULBL 19

Složení : Sauvignon Blanc 100%

Původ : Côtes de Gascogne

Rady pro konzumaci : Podávejte chlazené na 9 - 10°C. 
Svěží suché bílé víno s typickou chutí odrůdy Sauvignon Blanc se perfektně doplňuje se středomořskou kuchyní, filety z mořských ryb, grilovaným bílým masem s bylinkami nebo lehkými saláty.

Charakteristika původu:
Vinohrady oblasti Cotes de Gascogne jsou známé hlavně produkcí bílých vín vysoké kvality, která je již od roku 1982 střežena vyhláškou určující přísné podmínky pro udělení označení IGP. Vína zde dobře vyzrávají, mají přirozenou kyselinku a svěžest v rovnováze s cukry. Tato oblast je typická vlivem oceánského klimatu, propustnou půdou s obsahem žlutohnědého písku a vápence ve formě „boulbénes“ oblázků. Vznikají zde špičková a neobvyklá vína.

Výroba vína :
Macerace je tradiční včetně slupek, pak jsou odděleny pevné zbytky hroznů a mošt se čistí. Po přidání kvasinek se udržuje stálá snížená teplota kvašení kvůli chladnějšímu a pomalejším procesu fermentace, do procesu je omezený přístup kyslíku kvůli zachování jemné vůně a nuancí chuti.

Ochutnávka :
První dojem ozvláštní světlá nažloutlá barva vína se zelenkavými odstíny, vůně je svěží s převládajícími závany citrusových plodů. Chuť překvapí vyvážeností mezi ovocnou složkou a kyselinkou, svojí plností a svěžím dozvukem na patře.

Doporučená doba skladování : 
Pije se mladé, do pěti let od nalahvování.

Gouleyant blanc sec IGP Côtes de Gascogne 2017 (2)