Crocus Atelier AOC Cahors 2012

Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (1)
  • Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (1)
  • Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (2)
  • Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (3)

Malbec 100% Více informací

 Skladem 
497
411 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
CROC12

Špičkové suché červené víno na bázi odrůdy Malbec vyráběné vinařskými mistry!

Složení : Malbec 100%

Původ : Cahors

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 17°C, před konzumací nechte otevřenou lahev asi 30 minut odpočívat.
Toto suché víno se hodí k pokrmům z tmavého masa, grilovaným pokrmům, uzeninám, kachním prsům, ale také k vybraným modrým sýrům.

Charakteristika původu:
Hrozny pro výrobu vína pochází ze tří různých míst v okolí říčky Lot, Chateau Haute Serre, Chateau Leret Monpezat a Chateau Mercués. Planina nad údolím tvořená vápencovými kameny a červeným železitým jílem dává Malbec s tóny červeného ovoce a jemnou chutí. Vrchní údolní terasa vzniklá z erodovaného materiálu (vápencový štěrk a jíl) dodá Malbecu plnost a tóny černého ovoce. Spodní terasa na údolním dně vytvořená aluviálními usazeninami s převahou bahna a jílu urodí Malbec s výrazným taninem a květinovými tóny.

Výroba vína :
Paul Hobbs (někdy nazývaný též "Steve Jobs" světového vinařství) a Bertrand Gabriel Vigouroux vyvinuli svoji specifickou technologii výroby vína. Pravidla jsou velmi přísná, ruční sklizeň a výběr hroznů, třídění, macerace, předkvašení (3 dny při 8 stupních v dávkách do 1,5t hroznů), kvašení a mísení se musí provádět pomalu a s velkou péčí. Víno zraje 18 měsíců ve velkých sudech z bílého dubu.

Ochutnávka :
Temně purpurová barva tohoto vína s ametystovými záblesky dělá čest odrůdě Malbec. Ve vůni objevíte čerstvé květiny s jemným tónem růžových lístků a čerstvě mletým pepřem. Chuť je plná, s širokou škálou odstínů, stopou malin, borůvek, švestek a plným dozvukem taninu na patře.

Doporučená doba skladování : 
Tohle víno je možné konzumovat ihned, ale je vhodné i k uložení do sklepa na 5 až 10 let!

Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (2) Crocus Atelier AOC Cahors 2012 (3)