Château de Mercuès AOC Cahors 2012

Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (1)
  • Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (1)
  • Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (2)
  • Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (3)

Složení: Malbec 85%, Merlot 10%, Tanat 5% Více informací

 Skladem 
599
495 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
MERC12

Vína z Chateau de Mercués se pravidelně umísťují v první stovce nejlepších francouzských vín podle renomovaného časopisu Wine Spectator!

Složení : Malbec 85%, Merlot 10%, Tanat 5%              

Původ : Cahors

Obrázky jsou informativní, mohou se lišit uvedeným ročníkem, nikoliv však designem!

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 16°C, po otevření nechte víno v lahvi několik minut odpočívat. Tohle suché víno je výtečný host u stolu s masem dušeným v omáčce, zvěřinovým ragů, ale i s hovězím steakem nebo jehněčím.

Charakteristika původu:
Réva roste na kamenitých pahorcích v okolí Caillacu a Mercués. Hlinitá půda s obsahem vápníku je velmi dobrá pro pěstování kvalitních vín a má potenciál pro růst keřů révy s vysokou hustotou porostu.

Výroba vína :
Pravidla tradiční výroby vína jsou zde velmi přísná. Výběr hroznů, třídění, macerace, předkvašení, kvašení a mísení se musí provádět pomalu a s velkou péčí. Pokračuje se uložením do sudů v šeru sklepa na 12-14 měsíců, zrání probíhá část této doby v nových sudech vyrobených z dubů z oblasti l´Alier.

Ochutnávka :
Temná červená barva tohoto vína již prozrazuje náznak zrání. Ve vůni objevíte nádech ostružiny a lékořice s jemným tónem fialek. Chuť se zdá kulatá, s širokou škálou odstínů, stopou několika druhů koření a dlouhým dozvukem. Je plná, mohutná, komplexní s vůní přezrálých červených plodů. Toto víno má schopnost vyzrání v lahvi ještě na mnoho let.

Doporučená doba skladování : 
Vhodné k uložení do sklepa na 10-15 let!

Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (2) Château de Mercuès AOC Cahors 2009 (3)